Комишнянська громада

Полтавська область, Миргородський район

ЗВІТ СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ

Дата: 17.02.2022 21:14
Кількість переглядів: 1153

ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ГРОМАДИ !

   Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено щорічний звіт селищного голови за підсумками роботи року, що минув з часу створення громади.

   Звіт – це гарна можливість підбити підсумки зробленого, згадати про основні досягнення, здобутки та перемоги року, поділитися пріоритетними планами на майбутнє.

Фото без опису

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГРОМАДУ

     Комишнянська селищна територіальна громада утворена після проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року на новій територіальній основі, в межах Миргородського району, Полтавської області.

   До складу громади ввійшли 1 селище міського типу (центр громади) та 37 сільських населених пункти.

   На першій сесії селищної ради восьмого скликання 24 листопада 2020 року визначено повноваження 22 депутатів, які представляють інтереси громади в селищній раді. З метою вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до повноважень ради, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету, утворено 4 постійних депутатських комісії.

 

Фото без опису

   Рішенням першої сесії восьмого скликання від 24 листопада 2020 року було утворено виконавчий комітет селищної ради, рішеннями третьої сесії селищної ради восьмого скликання від 24 грудня 2020 створено відділ освіти, відділ культури, молоді, спорту та архівної справи, комунальну установу «Центр надання соціальних послуг». Рішенням цієї ж сесії затверджено структуру та загальну чисельність апарату Комишнянської селищної ради та інших її виконавчих органів.

   На шостій сесії селищної ради від 20.04.2021 року прийнято рішення про утворення Служби у справах дітей апарату виконавчого комітету та затверджено її штатний склад. Сьомою сесією 08 червня 2021року прийнято рішення про утворення Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Комишнянської селищної ради та затверджено його штатну чисельність. На теперішній час апарат працівників виконавчого комітету Комишнянської селищної ради налічує 33 особи.

   З прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» та з метою забезпечення представництва інтересів жителів населених пунктів Комишнянської селищної ради, що увійшли до селищної територіальної громади з адміністративним центром в смт Комишня, 29 жовтня 2021 року, рішенням сесії селищної ради утворені 6 старостинських округів:

- Зуївцівський старостинський округ № 1 з центром в с.Зуївці, що складається з села Зуївці;

- Клюшниківський старостинський округ № 2 з центром в с. Клюшниківка, що складається з сіл: Клюшниківка, Андріївка, Вовки, Гасенки, Григорівка, Залізняки, Сохацьке, Травневе, Штомпелі, селища Дібрівка;

- Остапівський старостинський округ № 3 з центром в с. Остапівка, що складається з сіл: Остапівка, Верхня Будаківка, Онацьке, Синящоки, Панченки;

 - Попівський старостинський округ № 4 з центром в с. Попівка, що складається з сіл: Попівка, Велика Грем’яча, Мала Грем’яча;

- Черевківський старостинський округ № 5 з центром в с. Черевки, що складається з сіл: Черевки, Бакумівка, Новоселиця, Прокоповичі, Радченкове, Сажка, Скиданки;                                                                         

- Черкащанський старостинський округ № 6 з центром в с. Черкащани, що складається з сіл: Черкащани, Безводівка, Запорожці, Мокрії, Петрівка, Писарівка, Фуглі, Шульги, Булуки, Ступки, Лісове.

   В грудні місяці 2021 року створено офіційний сайт селищної ради, який відповідає вимогам зі створення (модернізації) офіційних веб-сайтів (вебпорталів) органів виконавчої влади, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2019 р. № 493.

   Наша громада, як орган місцевого самоврядування, у своїй роботі керується принципами законності, гласності, колегіальності, поєднуючи місцеві і державні інтереси. січня 2021 року чисельність населення Комишнянської Станом на 01 селищної територіальної громади складає 8491 особа. Загальна площа громади – 522,128 кв.км.

ДІЯЛЬНІСТЬ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

   Відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною організаційно-правовою формою діяльності рад є сесія. Закон визначає, що сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал. З початку скликання відбулося 14 пленарних засідань ради, на яких розглянули та прийняли відповідні рішення з 2463 питань. Це дає можливість вирішити ряд важливих питань життєдіяльності громади, управління майном, земельними відносинами та питань порушених у зверненнях громадян, клопотаннях підприємств, установ та організацій. Найважливішими серед них стали питання про прийняття бюджету селищної територіальної громади на 2021 рік, селищних програм, про реорганізацію комунальних установ, організацій та підприємств селищної ради, про прийняття у комунальну власність земельних ділянок державної власності, про встановлення місцевих податків та зборів, про співпрацю у сфері надання адміністративних послуг, а також прийнятих рішень із земельних питань, тощо.

   Усі питання, які розглядалися на сесіях, в обов’язковому порядку були попередньо опрацьовані на засіданнях постійних комісій:

- постійна комісія з питань бюджету, інвестицій, підприємництва, будівництва, приватизації, комунальної власності( голова комісії Олександр Олексенко);

- постійна комісія з питань земельних, водних ресурсів, екології, соціального розвитку населених пунктів, торгівельного обслуговування, транспорту і зв’язку( голова комісії Володимир Ільїн);

- постійна комісія з питань освіти, культури, охорони здоров’я, материнства та дитинства, соціальної, молодіжної політики та спорту ( голова комісії Микола Пересадило);

- постійна комісія з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, місцевого самоврядування, забезпечення законності та протидії корупції (голова комісії Іван Демидко).

   Детальне вивчення всіх питань на комісіях, дозволило в конструктивному руслі працювати безпосередньо на пленарних засіданнях та приймати відповідні рішення.

   Постійні комісії проводять свою роботу в тісній співпраці з працівниками апарату виконавчого комітету та відповідальними посадовими особами селищної ради.

   Виконавча діяльність селищної ради здійснювалася через виконавчий комітет, який проводив свою роботу, спрямовану на вирішення соціальноекономічних, адміністративно-господарських, житлово-комунальних та інших важливих проблем громади. До його складу включені представники різних сфер діяльності та галузей, які мають досвід професійної діяльності і можуть впливати безпосередньо на вирішення ключових проблем населених пунктів.

   Виконавчий комітет координує й контролює роботу апарату виконавчого комітету та підприємств і установ, що належать до комунальної власності територіальної громади селища.

  Усього за звітний період проведено 15 засідань виконавчого комітету, розглянуто 78 питань, прийнято розпоряджень селищного голови з основної діляьності - 116.

  Одним з основних напрямків діяльності виконавчого комітету селищної ради є робота із зверненнями громадян, яка проводиться системно , спрямована на створення необхідних умов для реалізації прав громадян при письмових та усних зверненнях, за принципом доступності та відкритості.

   Робота щодо розгляду звернень громадян проводиться відповідно до Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», відповідних рішень селищної ради, виконавчого комітету селищної ради, розпоряджень селищного голови.

  Для організації роботи зі зверненнями громадян в селищній раді розпорядженням селищного голови затверджується графік особистого прийому громадян на поточний рік.

   Протягом 2021 року до селищної ради надійшло 2852 звернення громадян: 2729 звернень надійшло у письмовій формі, на особистому прийомі селищного голови – 123.

  За результатами розгляду звернень:

- вирішено позитивно - 2661;

- відмовлено у задоволенні – 43;

- надано відповідні роз’яснення – 148.

  Найбільше питань у сфері аграрної політики і земельних відносин -2432, соціального захисту – 162, праці і заробітної плати, охорони праці промислової безпеки - 112, комунального господарства – 6.

   У 2021 році видано 3739 довідок різного змісту. Зареєстровано 3405 листів вхідної документації та 5130 вихідних листів.

   Виконавчим комітетом за 2021 року проведено державну реєстрацію актів цивільного стану: про смерть – 129, про народження – 16, про шлюб - 7 здійснено 233 нотаріальних дії різного плану: Прийнято130 заяв на реєстрацію місця проживання;

160 осіб знято з реєстрації місця проживання;

   На військовому обліку в громаді перебуває 910 військовозобов’язаних, з них:

• 32 офіцерського складу;

• 56 військовозобов’язаних жінок;

• 96 осіб призовного віку

   У лютому місяці 2021 року рішенням виконавчого комітету створено комісію з питань техногенно – екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. За звітний період комісія проведела 23 засідання. Одним із основних питань, яке розглядалося на комісії - епідемічна ситуація та встановлення протиепідемічних обмежень відповідно до визначеного рівня епідемічної небезпеки на території громади в умовах поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

   В звітному періоді навчання в навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області пройшли 6 осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією та здійсненням заходів з питань цивільного захисту.

БЮДЖЕТ СЕЛИЩНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

   Основними напрямками роботи фінансового відділу селищної ради є організація процесу формування місцевого бюджету за доходами і видатками.

   Бюджет Комишнянської селищної територіальної громади на 2021 рік затверджено рішенням 3 сесії 8 скликання 24 грудня 2020 року. В 2021 році на всих пленарних засіданнях сесій розглядалися питання щодо розподілу та перерозподілу бюджетних коштів.

   Бюджет Комишнянської селищної територіальної громади за 2021 рік при плановому показнику 102 471 130 грн. виконаний по доходах загального фонду в обсязі 130 147 804 грн., в тому числі власних доходів надійшло 104 578 474 грн., при плані 75 270 919 грн., що становить 138,9%, +29 307 555 грн. Надходження міжбюджетних трансфертів склало 25 569 330 грн.

   Основними бюджетоутворюючими джерелами надходжень до бюджету є: податок та збір на доходи фізичних осіб - надійшло до селищного бюджету 44 004 593 грн., 42,1% від загального обсягу власних надходжень Найбільші платники ТОВ «Агротех-Гарантія», АТ «Укргазвидобування», ТОВ «Батьківщина – Нива», відділ освіти Комишнянської селищної ради. Рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення поступило 30 346 282 грн., 29% від загального обсягу власних доходів.

   Платник АТ «Укргазвидобування». Плати за землю отримано 18 530 772 грн., 17,7% від загального обсягу доходів. Найбільшу частку від плати за землю займає орендна плата з юридичних осіб – 15 097 746 грн. Найбільші платники - ТОВ «Агротех-Гарантія», ТОВ «Батьківщина – Нива», ТОВ «Савинці», АТ «Укргазвидобування»,           ТОВ «Залісся-2007», ТОВ «УКРЛАТАГРО», ТОВ «Батьківщина-Агро», ТОВ «Великобагачанський комбікормовий», СФГ «Іволга».

   Єдиного податку поступило 9 323 594 грн., 8,9% від загального обсягу доходів. Найбільші надходження від сплати єдиного податку з сільськогосподарського виробництва» ТОВ «Агротех-гарантія», ТОВ «Батьківщина-Агро», ТОВ «Батьківщина-Нива», ТОВ «Савинці», ТОВ "УКРЛАТАГРО".

   Доходів спеціального фонду надійшло 5 164 314 грн.: з них Інші субвенції з місцевого бюджету(область) -            1 800 000 грн.

   Цільові фонди, утворені Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади - 1 180 000 грн. (АТ «Укргазвидобування»).

   Фінансування видатків здійснювалось відповідно до затвердженого уточненого розпису з урахуванням наявних фінансових ресурсів та звернень головних розпорядників коштів бюджету.

   Видатки загального фонду бюджету за 2021 рік становлять 84 665 017 грн., в тім числі за функціональною класифікацією :

   Органи місцевого самоврядування:

- виконавчий комітет – 7 835 250 грн.;

- відділи – 4 139 245 грн.;

- освіта – 39 688 709 грн.;

- соціальний захист – 3 878 288 грн.;

- культура – 3 303 425 грн.;

- житлово-комунальне господарство – 3 847 168 грн.;

- утримання та розвиток автомобільних доріг – 5 240 734 грн. - реалізація заходів спрямованих на підвищення доступності до широкосмугового доступу до інтернету – 1 085 642 грн.

- пожежна охорона – 2 876 783 грн.

- міжбюджетні трансферти – 12 703 020 грн. Видатки спеціального фонду становлять 21 205 626 грн.:

- органи місцевого самоврядування – 1 136 219 грн.;

- освіта – 1 930 170 грн.;

- соціальний захист – 290 285 грн.;

- культура і мистецтво – 198 500 грн.;

- житлово- комунальне господарство – 5 026 361 грн.;

- економічна діяльність – 9 519 950 грн.;

- міжбюджетні трансферти – 3 104 139 грн.

   На 2021 рік селищною радою було затверджено 17 програм різноманітного спрямування для покращення життєдіяльності та розвитку громади, кожна з яких передбачає фінансування та витрати на реалізацію відповідних заходів і форм діяльності. 

   У 2021 році були реалізовані наступні цільові програми:

1. Програма забезпечення пожежної безпеки на період 2021 року.

2. Програма соціального захисту пільгових категорій та соціально незахищених громадян Комишнянської селищної ради на 2021 рік.

3. Програма розвитку дорожнього господарства Комишнянської селищної ради на 2021 рік.

4. Програма роботи з обдарованою молоддю на 2021 рік.

5. Програма фінансової підтримки комунального підприємства «Житловоексплуатаційне господарство» Комишнянської селищної ради на 2021 рік.

6. Програма Розвиток закладів освіти на 2021 рік.

7. Програма зміцнення матеріально-технічної бази Комунального некомерційного підприємства «Миргородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Миргородської міської ради Полтавської області

8. Програма зміцнення матеріально – технічної бази комунального некомерційного підприємства «Миргородська лікарня інтенсивного лікування» Миргородської міської ради на 2021 рік.

9. Програма зміцнення матеріально-технічної бази Комунального некомерційного підприємства «Миргородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Миргородської міської ради Полтавської області

10. Програма забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет на 2021 рік.

11. Програма відзначення памятних дат, ювілеїв та інших культурно-масових заходів на 2021 рік.

12. Програма правової освіти та безоплатної правової допомоги населенню Комишнянської селищної територіальної громади на 2021-2025 роки.

13. Програма розвитку фізичної культури і спорту на території Комишнянської селищної територіальної громади на 2021 рік.

14. Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2021 рік в Комишнянській селищній раді.

15. Програма проведення культурно-масових заходів на території Комишнянської селищної територіальної громади на 2021 рік.

16. Програма профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на території Комишнянської селищної ради Миргородського району Полтавської області на 2021 рік.

17. Програма організації та проведення суспільно корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді суспільно-корисних робіт на 2021 рік.

РОЗВИТОК ОСВІТИ

   Відділ освіти Комишнянської селищної ради створено рішенням третьої сесії селищної ради восьмого скликання   від 24 листопада 2020 року № 11.

   На початок 2021-2022 навчального року мережа закладів освіти Комишнянської селищної громади представлена 12 установами: 1 – заклад дошкільної освіти, 5 – структурних підрозділів дошкільної освіти, 1 – опорний заклад загальної середньої освіти, ліцей, 1 – навчально-виховний комплекс, 1 – заклад загальної середньої освіти, 3 – гімназії.

   Всього класів – 53, в тому числі 10 класів з інклюзивною освітою. Загальна кількість учнів по навчальних закладах – 462, кількість вихованців дошкільної освіти – 109.

   В освітній галузі громади працює 219 працівників, з них: 121 педагогічних. Дошкільна освіта Майбутнє України визначається рівнем освіченості її найменших громадян – дітей дошкільного віку.Одним із важливих завдань відділу освіти Комишнянської селищної ради та педагогічних колективів закладів дошкільної освіти є створення усіх необхідних умов для забезпечення рівного доступу усім дітям віком від 3-х до 6(7) років до якісної дошкільної освіти, забезпечення якісної і доступної дошкільної освіти, виховання здорової та компетентної особистості.

Фото без опису

   Проводяться планомірні заходи з покращення матеріального стану, модернізації бази функціонуючих установ. Оновлюється технологічне обладнання, проведен і поточні ремонтні роботи приміщень.

   Показник охоплення різними формами дошкільної освіти становить 90 % від загальної кількості дітей, охоплення дітей 5-річного віку – 100%. Черга на влаштування вихованців у заклади дошкільної освіти Комишнянської селищної ради відсутня.

   При здійсненні щорічного обліку дитячого населення відстежується тенденція щодо зменшення чисельності народжених та збільшення кількості дітей та батьків, що мігрували. На даний час на території селищної ради проживає 318 дітей віком від 0 до 6 років, 109 з яких, є діти від 3 до 6 років.

   У ЗДО Комишнянської селищної організовано триразове харчування.

   У 2021 році встановлено батьківську плату у розмірі 30% від вартості харчування на день (незалежно від місця проживання). Діти пільгових категорій харчуються безкоштовно за кошти селищного бюджету.

 Затверджено вартість харчування одного дітодня у ЗДО селищної ради (рішення виконавчого комітетуКомишнянськоїселищної ради від 10.02.2021 №15 «Про організацію харчування та встановлення показників вартості харчування дітей у закладах освіти Комишнянської селищної ради у 2021 році») по вікових категоріях в сумі:

діти віком до 3 років – 35,00 гривень;

діти від 3 до 6(7) років – 36,00 гривень.

   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2021 № 786 внесено зміни до норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення і відпочинку, затверджених постановою КМУ від 24 березня 2021 року №305. Нові норми харчування набрали чинності з 1 вересня 2021 року та з 01.01.2022 року застосовуються у закладах освіти.

  Загальна середня освіта

 Заклади загальної середньої освіти громади продовжили працювати в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа», Державного стандарту початкової освіти.

  Один із викликів Нової української школи — це якісне матеріально-технічне забезпечення. Організація освітнього простору навчального кабінету потребує широкого використання нових ІТ-технологій, нових мультимедійних засобів навчання, оновлення навчального обладнання.

  Щороку на забезпечення якісної, доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» виділяється субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на закупівлю засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи на умовах співфінансування (90/10%). У 2021 році виділено державну субвенцію в розмірі 309 263,00 гривень/ бюджет Комишнянської селищної територіальної громади – 30 926,00 гривень.

  Згідно субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з метою організації дистанційного навчання, інших форм здобуття загальної середньої освіти з використанням технологій дистанційного навчаннядля придбання ноутбуків для педагогічних працівників Комишнянської селищної територіальної громади на умовах співфінансування (67/33%)виділено державну субвенцію в розмірі 901 800,00 гривень/ бюджет Комишнянської селищної територіальної громади – 303 122,00 гривень.

Фото без опису

   Селищна рада підтримує інновації, які впроваджуються в освітній простір освітян. Заплановані кошти з селищного бюджету дали змогу успішно впроваджувати нову реформу та підготуватись до її реалізації у новому навчальному році. 100% створено новий освітній простір для учнів 1-4 класів НУШ: сучасний дизайн, нове навчальне обладнання, дидактичне та методичне забезпечення, мобільні одномісні парти та стільці, новітні програмні та технічні засоби навчання: мультимедійні комплекси, інтерактивні дошки, плазмові телевізори, ноутбуки, багатофункціональні пристрої, ламінатори. Продовження інвестицій в НУШ, підтримка місцевих органів виконавчої влади – надзвичайно важливі для подальшого проведення реформи. Проходить підготовка до переходу Концепції «Нова українська школа» в середню ланку – 5 клас. Згідно проекту «Капітальний ремонт покрівлі Комишнянського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів по вул. Миру, 88 в смт Комишня Миргородського району Полтавської області» використано державну субвенцію в сумі 1 500 000 грн, залучену за сприяння Народного депутата України Олега Кулініча, субвенцію з обласного бюджету 800 тис. грн., виділено місцевих коштів на суму 2 199 000 грн.

   Індивідуальну форму навчання організовано для 20 учнів, з них: для здобувачів освіти менше 5 осіб у класі – 17, за станом здоров’я – 3, сімейна (домашня) форма – 0.

  Для 12 осіб з особливими освітніми потребами організоване інклюзивне навчання.

  На базі 6 закладів освіти функціонують 6 груп подовженого дня для 131 учня 1-4 класів.

   Безбар'єрність та інклюзивне навчання у закладах освіти

   Важливим пріоритетом у роботі освітньої галузі є забезпечення якісною освітою дітей з особливими освітніми потребами.

   Реалізація права дітей з особливими освітніми потребами рівного доступу до якісної освіти вимагає забезпечення безбар'єрності до закладів освіти та організації безпечного інклюзивного освітнього середовища. У 2021-2022 навчальному році інклюзивне навчання організовано для 12 дітей у закладах освіти, а саме: територіально відокремлений структурний підрозділ дошкільної освіти (ясласадок) «Малятко» – 1 дитина; ОЗЗСО «Комишнянський ліцей» – 6; Попівська гімназія – 2; Черкащанський НВК – 1; Остапівський ЗЗСО – 2. У закладах загальної середньої освіти працює 14 асистентів вчителя, у закладах дошкільної освіти - 1 асистент вихователя.

Фото без опису

   Інклюзивна освіта – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти шляхом організації навчання дітей у закладах освіти на основі застосування особистісно-орієнтованих методів навчання з урахуванням їхніх індивідуальних особливостей у навчально-пізнавальній діяльності.

  У кожному закладі освіти з інклюзивним навчанням працює команда психолого-педагогічного супроводу, яка визначає особливі освітні потреби дитини і надає їм спеціальні освітні послуги.

  У 2021 році для надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах (групах) у закладах освіти, виділено субвенцію на придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку та надання додаткових корекційно-розвиткових послуг у сумі 69 400,00 гривень.

  Позашкільна освіта

  Позашкільна освіта на території громади представлена при закладах освіти гуртками навчально-предметного, науково-технічного, екологонатуралістичного, туристськокраєзнавчого, спортивнотуристського художньо- естетичного спрямування та спортивними секціями з футболу, баскетболу, тенісу настільного, волейболу. Пріоритетним напрямом є збереження та покращення забезпечення матеріальної бази закладів освіти, активізація роботи та участь у заходах еколого-натуралістичного, науково-технічного, туристськокраєзнавчого напрямків.

Фото без опису

   Організація харчування та оздоровлення

   Питання організації харчування дітей у навчальних закладах залишається одним з найбільш актуальних та заслуговує на особливу увагу, адже з основних факторів впливу на здоров’я дітей є забезпечення їх повноцінним і раціональним гарячим харчуванням.

  У 2021 році всі учні закладів загальної середньої освіти охоплені безкоштовним одноразовим гарячим харчуванням.

   Денна вартість харчування у 2021 році в розрізі вікових категорій становить:

- для учнів 1-4 класів -20,00 грн;

- для учнів 5-11 класів -21,50 грн.

  Відповідно до рішення Комишнянської селищної ради закупівля продуктів харчування здійснюється у постачальників, які здійснюють постачання продуктів харчування на підставі документів, що засвідчують їх якість, в асортименті та в кількості, визначеними відділом освіти. Відділ освіти та керівники навчальних закладів забезпечують координацію процесу організації харчування, контроль за харчовими нормами і якістю продукції, яка надходить до харчоблоків, організацію харчування учнів, в тому числі дітей пільгових категорій відповідно до вимог чинного законодавства України.

   Для закупівлі продуктів харчування з 01 січня 2021 року із селищного бюджету спрямовано 1200 тис. грн.

   У 2021 році однією зі стратегічних цілей, визначених Національною стратегією розбудови безпечного i здорового освітнього середовища в Новій українській школі, схваленої Указом Президента України 25.05.2020 №195/2020, є розбудова системи здорового харчування, формування культури харчування та правильних харчових звичок.

  Велику увагу приділено складовим реформи, оновленню нормативної бази, безпечності та якості, ресурсному забезпеченню, культури здорового харчування, строкам реалізації реформи та очікуваному результату.

  На першому етапі реформи системи шкільного харчування особливої уваги потребує: впровадження нових підходів до організації шкільного харчування в контексті розроблення нових меню; забезпечення виконання норм харчування, проведення роз’яснювальної роботи з батьками; впровадження в закладах освіти системи безпечності та якості харчових продуктів i процесів виробництва (HACCP).

   Пріоритетним питанням у створенні належних умов для організації якісного харчування є проведення ремонтів та осучаснення матеріальнотехнічної бази харчоблоків.

   За кошти місцевого бюджету проведено поточний ремонт групових кімнат Комишнянського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Малятко» Комишнянської селищної ради на суму 49 944 грн, поточний ремонт душової кімнати спортивного залу Попівської гімназії Комишнянської селищної ради на суму 49 967 грн, поточний ремонт електромережі в Комишнянському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) «Малятко» Комишнянської селищної ради на суму 5 952 грн, поточний ремонт освітлювальної електромережі в Опорному закладі загальної середньої освіти "Комишнянський ліцей Комишнянської селищної ради" на загальну суму 47 245 грн.

   Згідно субвенції обласного бюджету закуплено:

- пароконвектомакти Unox XV 593 Cheflux для обробки продуктів харчування на суму 166 986 грн;

- овочерізки електричні Robot Coupe CL50 на суму 167 000 грн;

- вентиляційне обладнання у складі одного комплекту (зонт витяжний острівний з жироуловлювачем, зонт витяжний пристінний з жироуловлювачем) на суму 49 995 грн;

- сушарки для посуду з нержавіючої сталі 6-секційні на суму 139 900 грн;

- електричні побутові прилади (м'ясорубки електричні АРМ-ЭКО МИМ-300, бойлери, плити електричні ПЕ-4Ш Н Арм-Еко) на суму 186 500 грн;

- меблі та приспособи різні для харчоблоку у складі комплекту меблів для шкільної їдальні, набору меблів для миття посуду на суму 195 500 грн.

   Робота в цьому напрямку продовжується.

Підвезення учнів та педагогічних працівників до місця навчання та додому.

   Організація регулярного безоплатного підвезення учнів та педагогічних працівників, які проживають за межею пішохідної доступності, до місця навчання і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти.

   У 2021 році здійснювався безперебійний та безкоштовний підвіз 6 одиницями шкільного автотранспорту 128 учнів та 11 педагогічних працівників до 5 закладів освіти селищної ради.

  Весь транспорт – шість шкільних автобусів, які знаходяться на балансі відділу освіти, у задовільному стані. Проводяться необхідні ремонти, своєчасна діагностика.

  На паливно-мастильні матеріали використано 350 тис. грн., на запасні частини та ремонт автобусів – 145, 00 тис. грн.

   Діджиталізація освітньої галузі: підключення закладів освіти сільської місцевості до мережі Інтернет.

   Важливою складовою організації освітнього процесу є забезпечення закладів освіти якісним доступом до мережі Інтернет. На даний час всі заклади освіти Комишнянської селищної ради підключені до мережі Інтернет. 

  Відповідно до статті 30 Закону України «Про освіту» заклади освіти формують відкриті й загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність та зобов’язані надавати доступ до такої інформації на власних вебсайтах. Сайт закладу освіти в умовах сьогодення виконує не тільки інформаційну функцію, але є засобом комунікації для всіх учасників освітнього процесу.

  Усі заклади відділу освіти мають власні вебсайти, на яких розміщена інформація щодо їх функціонування. 

  Запровадження інформаційно-комунікаційних технологій для розширення можливостей педагогів і формування в учнів важливих технологічних компетентностей є однією зі складових формули «Нової української школи».

   Оптимізація мережі закладів освіти – виклик щодо покращення якості освіти.

 Актуальним на сьогодні є питання оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти, що відповідали б вимогам сучасного освітнього простору та переходу до профільного навчання у старшій школі. Головною метою оптимізації мережі закладів освіти є підвищення якості освіти та надання більших освітніх перспектив для громади.

   Відповідно до вимог Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» було розроблено План оптимізації закладів освіти на 2021 рік та винесено на розгляд сесії селищної ради проекти рішень щодо реорганізації закладів освіти.

 Як результат, реорганізовано 4 заклади загальної середньої освіти, 5 закладів дошкільної освіти.

  Важливим завданням у 2021/2022 навчальному році залишається продовження приведення мережі закладів освіти у відповідність до вимог Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» із визначенням типу закладу (початкова школа, гімназія, ліцей) та з виокремленням із наведеного переліку філій опорного закладу.

  Одним із механізмів реформування системи загальної середньої освіти й упорядкування шкільної мережі є створення опорних закладів, які мають забезпечити рівний доступ усіх дітей до якісної освіти.

  Центром освітньої, культурної, громадської, науково-експериментальної, методичної роботи Комишнянської територіальної громади є опорний заклад нового типу – Комишнянський ліцей Комишнянської селищної ради. Створення і робота такого закладу на території ОТГ є своєрідним кроком до закладів освіти майбутнього.

  Наразі, Комишянський ліцей активно впроваджує допрофільне та профільне навчання для здобувачів освіти, заклад є експериментальним майданчиком з апробації питань внутрішньої системи забезпечення якості освіти, сталого розвитку, інфо-медійної грамотності, STEM-освіти, дистанційного та змішаного навчання, профорієнтації, підготовки учнів-членів МАН України.

   Впродовж останнього року оновлено навчальний кабінет фізики, планується оновлення кабінету іноземної мови.

  Але проблема забезпечення сучасного освітнього процесу новітнім обладнанням, оновлення матеріально-технічної бази продовжує залишатися актуальною.

  Загалом, заклади освіти Комишнянської селищної ради у 2021 році профінансовані в сумі 48 млн. 488 тис.грн. Аналізуючи зроблене в цій галузі, можна зазначити наступне: у 2021 році значна робота була зосереджена на якісній підготовці закладів загальної середньої освіти громади до початку навчального року та створення комфортного освітнього середовища.

РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ

   Відділ культури, молоді, спорту та архівної справи Комишнянської селищної ради об’єднав 20 закладів, а саме: 7 будинків культури, 3 сільських клуби та 10 бібліотек. Загальна облікова чисельність працівників становить 33 особи. Впродовж звітного року для забезпечення функціонування відділу та закладів культури було використано    4 081 324,00 грн.

  Відділ працює над поліпшенням матеріально-технічної бази закладів, покращенням умов для розвитку аматорського мистецтва. За кошти місцевого бюджету проведено ремонтні роботи ганку Бакумівського сільського будинку культури на суму 49 986 грн, зроблено поточний ремонт будівлі Зуївцівського сільського будинку культури на суму 49 917 грн, відремонтовано хореографічний зал Попівського сільського будинку культури. Оновлено фасад Зуївцівської бібліотеки (49 905 грн.) Для усіх бібліотек громади здійснено передплату періодичних видань на суму 14 374,00 грн.

   Завдяки співпраці з ГК «Нафтогаз України» відбулася заміна секційних стільців для глядацької зали Черевківського сільського клубу на суму 177 804 грн. Для більш зручних та комфортних умов проведення заходів у громаді, придбана мобільно-розборна сцена для виступів (198 500 грн.) Робота відділу спрямована на виконання Програми проведення культурно- масових заходів на території Комишнянської селищної територіальної громади, Програми відзначення пам’ятних дат, ювілеїв та інших культурно-масових заходів, Програми розвитку фізичної культури і спорту на території Комишнянської селищної територіальної громади, збереження та розвиток української культури, організацію дозвілля населення. Нажаль, пандемія коронавірусу вплинула на режим роботи наших закладів. Вносилися корективи в усі заплановані заходи й проведення святкувань. Працівники культури не завжди мали можливість проводити масштабні заходи та все ж намагалися донести плоди своєї праці до глядача, працюючи в онлайн-режимі.

Фото без опису

   Традиційно в населених пунктах Комишнянської СТГ на високому рівні були проведені урочистості до Дня селища та Днів села. Завдяки співпраці Комишнянської селищної ради, відділу культури, молоді, спорту та архівної справи Комишнянської селищної ради, аграріїв, місцевих підприємців та депутатів святкування відбулися з цікавими концертними програмами, цінними подарунками, дитячими атракціонами та феєрверками. Також протягом року в закладах культури проводились культурно-масові заходи до професійних і календарних свят, конкурсно-розважальні та ігрові програми, обмінні концерти. В обов’язковому порядку з нагоди Державних свят та з метою вшанування пам’яті полеглих земляків за визволення української землі, Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, Дня пам'яті жертв Голодоморів у населених пунктах громади покладалися квіти до пам’ятних знаків та пам’ятників.

   У серпні працівниками КУ «Обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради був переглянутий творчий звіт колективів художньої самодіяльності та окремих виконавців Комишнянської СТГ у рамках обласного огляду-конкурсу «В своїй хаті, своя й правда, і сила, і воля», присвяченого 30-ій річниці Незалежності України. Результат огляду-конкурсу – шість Дипломів І ступеня. Також наші колективи являються дипломантами обласного огляду-конкурсу фольклорних ансамблів «Чиста криниця» (с. Великі Сорочинці) та обласного огляду-конкурсу «Осіннє золото» (с. Березова Рудка).

Фото без опису

   Протягом 2021 року в громаді велася активна робота з фізичного виховання. Відділом були проведені закупівлі спортивного інвентаря, нагороджувальної та сувенірної продукції для проведення різних видів змагань на суму 17 000 грн. та футбольну форму на суму 24 800грн.

   У 2021 році були проведені змагання:

- турнір з міні-футболу на кубок Комишнянської селищної територіальної громади;

- турнір з міні-футболу памяті Василя Степановича Куниці ( с. Остапівка);

- турнір з міні-футбол на кубок ТОВ «АгротехГарантія»; - чемпіонат з міні футболу Комишнянської селищної ради; - турнір з міні-футболу серед ветеранів, пам’яті земляка полеглого на території іншої держави Василя Синящока. (с. Остапівка) - спартакіада серед виконавчого комітету, відділів, комунальних установ Комишнянської селищної територіальної громади присвячена Дню фізичної культури та спорту.

   Наші спортсмени взяли участь:

- в турнірі з футболу на Кубок Заслуженого тренера України Віктора Пожечевського;

- в чемпіонаті Полтавської області з футболу 2021 року;

- в районній спартакіаді серед голів, їх заступників, старост та працівників виконавчого комітету за участі Комишнянської селищної територіальної громади.

Фото без опису

   Додатково з роботою можна ознайомитися в соціальній мережі Facebook на сторінці « Відділ культури, молоді, спорту та архівної справи Комишнянської селищної ради», де висвітлюється інформація про діяльність закладів, проведені заходи, спортивні події та досягнення.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

   Соціальне забезпечення – одна з головних функцій держави, яка здійснюється завжди і за будь-яких умов на користь найбільш вразливих верств населення. За останні роки, на жаль, збільшується кількість громадян, які потребують соціального захисту. Соціальний захист громадян полягає у підтримці населення шляхом надання соціальної допомоги та соціальних послуг. Ці та інші заходи по забезпеченню соціальних гарантій на території Комишнянської селищної територіальної громади здійснюють: комунальна установа «Центр надання соціальних послуг», сектор соціального захисту населення, служба у справах дітей.

Надання соціальни послуг

   Для надання соціальних послуг населенню з січня 2021 року, рішенням сесії Комишнянської селищної ради, було створено комунальну установу «Центр надання соціальних послуг».

   На даний час Центр є єдиним надавачем соціальних послуг в громаді, який забезпечує повний цикл надання соціальних послуг, охоплюючи дітей, громадян похилого віку, осіб з інвалідністю.

   Комунальна установа фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету. У 2021 році на утримання центру було виділено 3 млн. 327 тис. грн.

   В структурі установи діють відділення:

- організації надання адресної натуральної допомоги;

- соціальної допомоги вдома;

- стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання.

   З лютого місяця працює фахівець із соціальної роботи. За 2021 рік центром виявлено та надано соціальні послуги 470 громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують надання соціальних послуг. Послугами працівників відділення організації надання адресної натуральної допомоги за звітній період скористалися 360 громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують надання соціальних послуг, а саме:

50 чол. – особи похилого віку 80 років та більше;

27 чол. – особи з інвалідністю; на платній основі надано послуг – 9 особам;

диференційовано – 131 особі.

Фото без опису

   Платних послуг за минулий рік надано на суму 8000,00 грн.

 Послугами перукаря скористалися – 171 особа, швачки – 95, взуттьовика – 37, робітника з комплексного обслуговування – 25 осіб, послугою прання білизни – 32 особи.

  Особам, які не мають можливості прийти до відділення, послуги надаються вдома з виїздом фахівців.

  За звітний період відділення соціальної допомоги надало соціальних послуг вдома 115 особам, з них - 18 особам з інвалідністю. Соціальними робітниками надано 18460 заходів соціальної послуги «Догляд вдома». Із загальної кількості громадян, що обслуговуються відділенням соціальної допомоги вдома, 25 осіб отримали платні послуги на загальну суму 60000,00 грн. Навантаження на 1 соціального робітника в середньому становить 8 чол.

  Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання створено для обслуговування 17 громадян похилого віку та осіб з інвалідністю. За звітній період на обслуговуванні у відділенні перебувало 15 осіб (середній вік проживаючих на початку року становив 90 років). Собівартість утримання одного підопічного на місяць складає – 10960,00 грн.; Вартість харчодня – 65 грн.

  Надійшло відрахувань 75% з пенсій осіб, які перебувають на повному державному утриманні у стаціонарному відділенні 308672,00 грн.

  Засобами реабілітації, які є в наявності, користуються 25 осіб (ходунки, інвалідні візки, палиці).

Фото без опису

  Для удосконалення діяльності Центру планується запровадити послугу «Соціальне таксі».

Сектор соціального захисту

  Пріоритетним завданням соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг.

  У структурі виконавчого комітету селищної ради створено сектор соціального захисту населення.

  Прийом громадян здійснюється безпосередньо в секторі соціального захисту населення в смт Комишня та в старостинських округах с. Попівка, с. Клюшниківка, с.Черкащани, с. Черевки, с.Остапівка, с.Зуївці.

  З 1 березня 2021 року прийняті в повному комплекті документи скануються та передаються електронно за допомогою програмного комплексу « Соціальна громада», до якої підключено одне робоче місце.

  Протягом року було прийнято 1007 заяв на отримання різних видів соціальних гарантій, із яких 295 передано в паперовому вигляді, а 712 передано за допомогою програми «Соціальна громада», а саме:

державні допомоги - 448, з них:

заяви на матеріальну допомогу - 3

заяви на реабілітацію дітей з інвалідністю - 6

заяви на санатарно-курортне лікування та на грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки - 8

  Субсидії на житлово-комунальні послуги та на придбання твердого палива та скрапленого газу – 450.

  Заяви на оформлення пільг - 109

  Сформовано 146 реєстрів передачі прийнятих документів для передачі до Управління соціального захисту населення Миргородської райдержадміністрації.

  Сектором надано більше тисячі консультацій з приводу оформлення державних допомог різного виду.

  У 2021 році, відповідно до потреб, було складено 405 актів обстеження матеріально-побутових умов сім`ї, які долучено до документів заявників. На протязі звітного року проводились виїзні прийоми громадян по селах територіальної громади.

  Вирішувалися питання щодо влаштування громадян похилого віку, осіб із інвалідністю до стаціонарного відділення. Всього за 2021 рік було видано 364 рішень про надання соціальних послуг.

  Відповідно до Програми соціального захисту пільгових категорій та соціально незахищених громадян Комишнянської селищної ради на 2021 рік виплачено одноразових матеріальних допомог:

- воїнам - інтернаціоналістам до Дня виводу військ з Афганістану – 30,00 тис. грн.( 15 чол);

- учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС І - ІІ категорії, особам з інвалідністю, вдовам учасників ліквідації аварії на ЧАЕС - 97,5 тис. грн. ( 54 чол.);

- ветеранам Великої Вітчизняної війни до Дня Перемоги 9 травня – 4,00 тис. грн. ( 2 чол.);

- учасникам бойових дій( учасники АТО) – 122,0 тис. грн.(61 чол.);

- на лікування онкохворим громадянам – 105 тис. грн ( 21 чол);

- членам сімей загиблих в АТО, воїнів інтернаціоналістів - 20,00 тис. грн. (2 чол.);

  За проханням жителів громади спеціалісти сектору надають допомогу в отриманні довідок для оформлення державних соціальних гарантій.

  У своїй діяльності сектор взаємодіє з органами Пенсійного Фонду, органами державної служби зайнятості, органами соціального захисту населення.

Служба у справах дітей

   Служба у справах дітей виконавчого комітету Комишнянської селищної ради створена рішенням Комишнянської селищної ради 20.04.2021 року.

  Згідно акту приймання-передавання справ від Служби у справах дітей Миргородської РДА до Служби у справах дітей виконавчого комітету Комишнянської селищної ради було передано 12 особових справ дітей, що перебувають на первинному обліку, які залишилися без батьківського піклування, в тому числі: діти-сироти (3), діти позбавлені батьківського піклування (9) ; особові справи дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах (9); особові справи дітей - сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій та проживають на території ради (4); інформація та особові справи на осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які походять з територіальної громади, (в тому числі знятих з первинного обліку у зв’язку з досягненням повноліття або набуттям чи наданням їм повної цивільної дієздатності, а також осіб зазначеної категорії після досягнення ними 23 років) – 32 (тридцять дві) особові справи.

   Виконавчим комітетом Комишнянської селищної ради від 26.05.2021 року створено Комісію з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Комишнянської селищної ради, затверджено її персональний склад, Положення та Комісію з питань формування пропозицій щодо потреби у субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа на 2021 рік, Положення та її склад.

  Протягом року було проведено 7 (сім) засідань Комісії з захисту прав дитини, в ході яких було розглянуто 13 питань.

  Протягом року комісією з питань формування пропозицій щодо потреби у субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа було проведено 5 засідань та розглянуто 14 питань.

  Проводилася роз’яснювальна робота серед дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування щодо забезпечення їхнього права на отримання субвенції з Державного бюджету на придбання житла.

  У соцмережі постійно висвітлюються інформаційно – роз’яснювальні матеріали з питань:

• захисту прав, свобод і законних інтересів дітей;

• соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинились у складних життєвих обставинах;

• профілактики правопорушень серед неповнолітніх;

• ознайомлення з діючим законодавством у сфері захисту прав дітей.

   Протягом року до Миргородського міськрайонного суду будо подано 2 позовні заяви на позбавлення батьківських прав батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків. Протягом року ССД взято на первинний облік 1 дитину, яка залишилися без батьківського піклування та надано їй статус дитини-сироти.

  Знято з первинного обліку 6 дітей, які потрапили в складні життєві обставини:в зв’язку з зміною місця проживання - 1 дитина, в зв’язку з покращенням умов проживання на підставі обстеження умов утримання та виховання цих дітей – 5 дітей. Взято на первинний облік 3 дитини, які опинилися в складних життєвих обставинах.

  Служба у справах дітей провела рейди з метою обстеження умов проживання. При цьому були складені акти оцінки потреб дітей та висновки.

  На засіданні міждисциплінарної команди були складені індивідуальні плани дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування та затверджені на комісії з захисту прав дитини. Регулярно проводиться контроль за умовами проживання дітей облікових категорій. Найбільш ефективними заходами попередження дитячої бездоглядності, будь-яких проявів жорстокого поводження з дітьми, є проведення профілактичних рейдів – виїздів.

  З метою обстеження умов проживання дітей в сім’ях, які опинились у складних життєвих обставинах, де батьки не виконують належним чином батьківських обов’язків, протягом 2021 року службою у справах дітей спільно з фахівцем із соціальної роботи були проведені рейди-виїзди у такі родини, складено 53 акти обстеження умов проживання. В ході проведення рейдів батькам роз’яснювалися їх права та обов’язки щодо виховання дітей, забезпечення належних умов для їхнього проживання, навчання, фізичного та морального розвитку, роз’яснювалося законодавство щодо адміністративної, кримінальної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків. Одночасно проводиться індивідуальна інформаційно-роз’яснювальна робота з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах.

  Служба у справах дітей виконавчого комітету Комишнянської селищної ради продовжує проводити контроль за умовами проживання дітей облікових категорій, поширює інформацію про діяльність служби у справах дітей та її контактні дані серед мешканців громади з метою активізації виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та інформування про факти порушення прав дітей. Також проводиться профілактична робота із запобігання домашньому насильству стосовно дітей і за участю дітей, булінгу (цькуванню), кібербулінгу.

ЗЕМЛЕУСТРІЙ СЕЛИЩОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

   Актуальним в роботі селищної ради є земельні відносини.

 Протягом 2021 року відділ земельних ресурсів та екологічних питань виконавчого комітету Комишнянської селищної ради (далі Відділ) виконував завдання щодо реалізації повноважень у сфері земельних відносин Комишнянської селищної територіальної громади визначених Земельним кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими нормативно правовими актами.

  Здійснювалася підготовка інформаційних та аналітичних матеріалів в рамках взаємодії відділу з Полтавською обласною державною адміністрацією, ГУ ДПС у Полтавській області, Миргородською районною державною адміністрацією.

  Відділом прийнято та зареєстровано за 2021 рік 2432 заяви від громадян щодо вирішення питань у сфері земельних відносин. Підготовлено та винесено на розгляд сесії 2065 проектів рішень, що стосується земельних питань, з них 52 рішення щодо затвердження землевпорядної документації та передачу у власність громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель і споруд, 635 рішень щодо затвердження землевпорядної документації та передачу у власність громадянам земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства.

  У 2021 році відбулося 10 засідань постійної земельної комісії з питань земельних, водних ресурсів, екології, соціального розвитку населених пунктів, торгівельного обслуговування, транспорту і зв’язку.

  На пленарних засіданнях сесій селищної ради затверджено нормативно грошову оцінку земель в межах населених пунктів с. Черкащани, с. Мокрії, с. Безводівка, с. Петрівка, с. Писарівка Миргородського району Полтавської області, яка вступає в силу з 01.01.2022 року; містобудівну документацію генеральні плани розвитку с. Булуки, с. Вовки, с. Григорівка, с-ща Дібрівка, с. Залізняки, с. Лісове, с. Сохацьке, с. Ступки, с. Травневе, с. Штомпелі, с. Шульги Комишнянської селищної ради, Миргородського району, Полтавської області, що в свою чергу дало змогу громадянам оформити право власності на земельні ділянки в цих населених пунктах; погоджено об’єднання сіл Фуглі, Запорожці, Мокрії Комишнянської селищної територіальної громади Миргородського району Полтавської області в один населений пункт - село Мокрії.

   Рішенням виконавчого комітету погоджено проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж с. Остапівка, с. Верхня Будаківка, с. Онацьке Комишнянської селищної ради та подано клопотання до Миргородської районної ради Полтавської області про їх затвердження та встановлення меж цих населених пунктів.

  Рішенням сесії селищної ради погоджено Проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж с. Андріївка, с. Булуки, с. Вовки, с. Гасенки, с. Григорівка, селища Дібрівка, с. Залізняки, с. Зуївці, с. Клюшниківка, с. Лісове, с. Новоселиця, с. Прокоповичі, с. Радченкове, с. Сажка, с. Скиданки, с. Сохацьке, с. Ступки, с. Травневе, с. Штомпелі, с. Шульги Комишнянської селищної ради Миргородського району Полтавської області та подано клопотання до Миргородської районної ради Полтавської області про їх затвердження та встановлення меж цих населених пунктів.

  У 2021 році відбулися аукціони з продажу права оренди на земельні ділянки на загальну площу 97,4494 га в кількості 10 ділянок. Також завершується процедура по підготовці лотів до аукціону з продажу прав оренди на земельні ділянки загальною площею 149,1447 га в кількості 10 ділянок,які відбуватимуться в формі електронних торгів. Проводяться організаційні заходи щодо інших земельних ділянок, які рішенням сесії включені до переліку земельних ділянок, права оренди на які буде продано на земельних торгах у формі аукціону.

  На протязі року представники відділу брали участь у розгляді 8 межових спорів. Також спеціалістами відділу надавались консультації громадянам.

  Спеціалісти відділу на постійній основі підвищували рівень знань, приймали участь у вебінарах, семінарах, тренінгах, які у зв’язку з карантинними обмеженнями проводились в онлайн-режимі.

РОЗВИТОК МЕДИЦИНИ

  Один із пріоритетних напрямків роботи громади – забезпечення населення якісною медичною допомогою.

  Мережу медичних закладів Комишнянської селищної територіальної громади складають:

- 4 Амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 9 ФАПів комунального некомерційного підприємства «Миргородський міський центр первинної медико – санітарної допомоги» Миргородської міської ради Полтавської області;

- терапевтичне відділення №2 (смт Комишня) комунального некомерційного підприємства «Миргородська лікарня інтенсивного лікування» Миргородської міської ради;

- пункт постійного базування бригад станції ЕМД № 4 м. Миргород;

- стоматологічні кабінети та клініко - діагностичні лабораторії в смт Комишня та с.Попівка;

- клініко - діагностична лабораторія в с. Клюшниківка.

  Протягом звітного року селищною радою здійснювалися заходи щодо фінансування даних закладів.

  У 2021 року на утримання закладів медицини громади використано коштів селищного бюжету - 4 624 743,00 грн., в тому числі:

- на утримання Амбулаторій та ФАПів – 2 597 969,00 грн.

- на утримання терапевтичного відділення № 2 (смт Комишня) -1 329 624,00 грн.

- на фінансування стоматологічних кабінетів - 365 269,00 грн.

- на фінансування клініко- діагностичних лабораторій – 331 881,00 грн.

  У громаді проводиться робота з покращення побутових умов та матеріально-технічної бази медичних закладів. Так, з метою створення комфортних умов, у закладах первинної ланки у 2021 році за кошти селищного бюджету проведено заміну вікон та часткову заміну дверей в приміщенні амбулаторії ЗПСМ смт Комишня на суму –                826 872,00 грн., за рахунок спонсорської допомог ТОВ « Агротех – Гарантія» встановлено твердопаливний котел в терапевтичному відділенні № 2 вартістю – 146 800,00 грн.

 Актуальним залишаєтьсся питання протидії поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусною інфекцією COVID-19. Протягом 2021 року проводилась інформаційно – роз’яснювальна робота серед населення щодо запобігання на території Комишнянської громади гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV -2.

  Для надання якісної та своєчасної медичної допомоги проводиться робота щодо збереження та функціонування спроможної мережі закладів медико-санітарної допомоги Комишнянської громади у 2022 році.

ЖИТЛОВО – КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

   Згідно рішення третьої сесії селищної ради восьмого скликання від 24.12.2020 року на території громади (шляхом злиття колишніх сільських комунальних підприємств в одне) створено комунальне підприємство «Житлово – експлуатаційне господарство» Комишнянської селищної ради. Основними видами діяльності                  КП «ЖЕГ» є організація благоустрою населених пунктів територіальної громади, забезпечення питною водою населення, будівництво мереж водопроводу, обслуговування та реконструкція каналізаційних комунікацій, очисних споруд, виконання будівельно-монтажних робіт та інших робіт для задоволення потреб територіальної громади, надання транспортних, в тому числі автотракторних послуг, послуг з внутрішнього перевезення пасажирів автобусами юридичним та фізичним особам.

Водопостачання та водовідведення

   Одним із пріоритетних напрямків роботи комунального підприємства «Житлово – експлуатаційне господарство» є надання послуг з водопостачання і водовідведення на території всієї громади.

  Значну частину населених пунктів громади забезпечено централізованим водопостачанням. Загальна кількість діючих артезіанських свердловин – 14, Централізованим водовідведенням забезпечено 1 населений пункт. Підприємством житлово-комунальної галузі надається послуга з постачання холодної води 1320 абонентам та обслуговується 3320 жителів громади.

Фото без опису

   Для безперебійного забезпечення питною водою жителів с. Гасенки проводиться будівництво артезіанської свердловини на умовах співфінансування. Для цього із спеціального фонду бюджету Комишнянської селищної територіальної громади передані кошти в сумі 1 812 855,00 грн обласному бюджету Полтавської області у вигляді субвенції.

   За звітний рік проведено будівництво водних сведловин в с. Велика Грем’яча за участі ТОВ «Батьківщина – Нива, с. Писарівка – ТОВ «Агротех – Гарантія, с. Писарівна- Великобаганський комібікормовий завод, с. Остапівка – ТОВ «Батьківщина – Агро» та ПАФ «Україна».

Зовнішнє освітлення

   Ще одним напрямком роботи комунального підприємства «Житлово – експлуатаційне господарство» є утримання в належному стані вуличного освітлення.

  Загальна протяжність електромереж зовнішнього освітлення в населених пунктах громади становить 130, 748 км. Загальна кількість світлоточок - 3655 од. Рівень забезпечення зовнішнім освітленням становить 80 % по населеним пунктам громади.

  За рік що минув закуплено 38 електричних лічильників на суму 36 604 тис. грн., замінено світлоточок на суму      39 571 грн.

Благоустрій населених пунктів

  Особлива увага в громаді приділяється питанню благоустрою населених пунктів.

 В комунальному підприємстві протягом року працювало 12 сезонних робітників з благострую. Для покращення санітарного стану щоденно велися роботи по догляду за об’єктами історико-культурного значення, парками та іншими місцями масового відпочинку населення. Постійно здійснювався покіс трави та бур’янів в місцях загального користування, дитячих майданчиках, на узбіччях доріг, кладовищах.

  Для оновлення матеріально-технічної бази підприємства придбано предметів та матеріалів на загальну суму -         82 224,00 грн.

  Проводився поточний ремонт пам’ятників та пам’ятних знаків в населених пунктах громади, загальна сума використаних коштів складає 21 717,00 грн. В с.Черевки встановлено огорожу біля пам`ятника загиблим учасникам АТО вартістю 49 889,00 грн.

Фото без опису

   Завдяки тісній співпраці з НАК «Нафтогаз» для потреб підприємства був придбаний Екскаватор – навантажувач БАМ 2014 Б сума 1 178 400 ,00 грн.

  За кошти селищного бюджету закуплено:

- трактор «Беларус» 82.1 на суму 494 000,00грн.

- косарка роторна Z-178-1,65 м - 37 000,00 грн.

- подрібнювач гілок АМ-140 – ТР-К - PRO - 120 000,00 грн.

- причіп тракторний 2 ZRT- 4,5 - 174 000,00 грн.

- 36 штук сміттєвих баків SULO - 179 248,00 грн.

- два автобуси марки – ПАЗ 4234 РАП - 2 999 800, 80 грн.

- сміттєвоз із боковим завантаженням ( бункер 9 м3) з додатковим обладнанням відвал марки ЗСО ZSO-SV-Z на умовах співфінансування з обласним бюджетом - 1 320 000, 00 грн.

- збудовано водонапірну вежу в смт Комишня по вул. Верба – 839 877, 45 грн.

   Діють чотири маршрути з перевезення пасажирів, які обслуговують населені пункти територіальної громади.

- Верхня Будаківка - Миргород

- Мокрії - Миргород ч/з Клюшниківку

- Мокрії –Миргород ч/з Шульги

- Комишня – Миргород ч/з Бакумівку

   З початку року з селищного бюджету на утримання комунальногоо підприємства виділено 4 467 380 тис. грн – на оплата праці робітників, інвентарю та інших матеріалів для проведення робіт, а також паливно-мастильних матеріалів.

    Протягом звітного періоду проводилися толоки за участю працівників установ та підприємств, учнівської молоді. Комунальне підприємство взяло участь у акції «Енергія відновлення Землі», під час якої в центрі смт Комишня було висаджено 65 видів різноманітних дерев та кущів, а також 370 видів різноманітних квітів (за сприяння НАК «Нафтогаз» ).

Фото без опису

МІСЦЕВА ПОЖЕЖНА ОХОРОНА

  Комунальна організація „Місцева пожежна охорона” була заснована рішенням Миргородської районної ради п’ятого скликання від 29 грудня 2006 року і реорганізована шляхом зміни засновника Комишнянською селищною радою рішенням третьої сесії восьмого скликання від 24 грудня 2020 року, шляхом передачі зі спільної власності територіальних громад Миргородського району у власність Комишнянської селищної ради для збереження безперервного функціонування під час зміни територіального устрою.

  Для забезпечення функціонування комунальної організації «Місцева пожежна охорона» було розроблено та затверджено рішенням відповідної сесії Комишнянської селищної ради Програму по забезпеченню пожежної безпеки на 2021р. з відповідною зоною обслуговування: Комишнянська СТГ, Миргородська МТГ, Великосорочинська СТГ, Ромоданівську СТГ.

  Фінансове забезпечення діяльності МПО здійснюється шляхом надання субвенцій відповідних територіальних громад згідно розробленого кошторису розрахунків. Загальний обсяг фінансування за 2021 рік становить 2876804,00 грн. в тому числі: заробітна плата з нарахуваннями – 2 672 301,00 грн. Матеріально технічне забезпечення та енергоносії – 204 480,00 грн.

  В процесі діяльності проводились заходи по ремонту, технічному обслуговуванню автоцистерн, заходи по утепленню приміщень та боксів, забезпеченню відділень опалювальними матеріалами, підтримання необхідних вимог для перебування персоналу під час чергування.

  По зоні обслуговування місцевої пожежної охорони за період 2021року було здійснено 39 виїздів бригад на надзвичайні ситуації різної складності, зафіксовано два летальні випадки.

  Наразі всі відповідні фінансові показники для функціонування комунальної організації «Місцева пожежна охорона» на період 2022 року розроблені та затвердженні на пленарних засіданнях сесій відповідними радами.

ДОРОЖНЬО – ТРАНСПОРТНА ІНФРАСТРУКТУРА

  На утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету у 2021 році профінансовано видатки в обсязі 7 332,513 тис. грн., в тому числі 5 240,734 тис. грн. на проведення поточного ремонту вуличних доріг в населених пунктах селищної територіальної громади: смт Комишня, с. Шульги, с. Попівка, с. Остапівка, с. Верхня Будаківка, с. Черевки, с. Бакуміка, с. Сажки, с. Зуївці, с. Андріївка, с. Клюшниківка, с. Гасенки, с. Черкащани, с. Писарівка; 2091,779 тис. грн. на утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення в населених пунктах Комишнянської селищної територіальної громади: О1702030 Сергіївка-Петрівка-Роменська-Комишня, О1702034 Гадяч-Миргород, С171508 Клюшниківка – Сохацьке - Травневе, О1715212 Черкащани - Писарівка (Вирішальне – Залізняки - Комишня) на умовах співфінансування з ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області».

Фото без опису

    У 2021 році селищною радою було підписано меморандум про спвіпрацю з Державним підприємством «Агенство місцевих доріг Полтавської області», основною метою якого є дотримання стронами вимог законодавства щодо приведення до належного експлуатаціного стану смуг відведення автомобільних доріг загального користування місцевого значення Полтавської області на території територіальної громади. Така співпраця з Агенством буде продовжена і в 2022 році.

     Я вдячний усім, хто практичними справами, досвідом, конструктивними порадами та об’єктивними зауваженнями допомагав селищній раді в нелегкий період формування та розвитку громади.

    Закликаю і надалі трудитися з повною віддачею на благо добробуту наших жителів, і переконаний, що тільки спільними зусиллями ми зможемо зробити нашу громаду процвітаючою.

   Зичу нам усім миру, добра, злагоди, підтримки, достатку та позитивних результатів роботи.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь