Комишнянська громада

Полтавська область, Миргородський район

Підсумки діяльності Миргородського міського сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області за 9 місяців 2022 року.

Дата: 18.10.2022 09:37
Кількість переглядів: 159

Фото без опису

   Законом України “Про пробацію” від 05.02.2015 року визначено, що пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

   Головною метою діяльності пробації є безпека суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

   Впродовж 9 місяців 2022 року працівниками Миргородського міського сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області проводилась робота спрямована на реалізацію завдань покладених на уповноважені органи з питань пробації, а саме:

• підготовка досудових доповідей щодо обвинувачених;

• здійснення нагляду за засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до трьох років;

• виконання певних видів покарань, не пов’язаних з позбавленням волі; • направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів;

• реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням; • проведення соціально-виховної роботи із засудженими;

• здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення;

• реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

   Протягом 9 місяців 2022 року до уповноваженого органу з питань пробації на виконання надійшло 22 ухвали суду щодо складання досудової доповіді відносно обвинувачених осіб, в тому числі щодо 4 неповнолітніх, з яких складено та направлено до суду 22 досудові доповіді, та надано до суду висновки про можливість виправлення обвинуваченого без позбавлення або обмеження волі на певний строк стосовно 18 осіб, з яких щодо 4 неповнолітніх обвинувачених.

   За 9 місяців 2022 року по обліках Миргородського міського сектору з питань пробації пройшло 212 осіб засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі та притягнутих до адміністративної відповідальності, з яких :

• засуджених до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю – 7 осіб;

• засуджених до покарання у виді громадських робіт – 18 осіб;

• засуджених до покарання у виді виправних робіт – 2 особи;

• звільнених від відбування покарання з випробуванням та звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3-х років – 159 осіб;

• засуджених до штрафу – 9 осіб;

• притягнутих до адміністративної відповідальності у виді громадських робіт – 7 осіб;

• притягнутих до адміністративної відповідальності у виді суспільно корисних робіт – 10 осіб;

 18 осіб засуджених до покарання у виді громадських робіт, які пройшли по обліках підрозділу пробації відпрацювали 862 години громадських робіт. Під час відбування даного виду покарання 4 особи допустили ухилення від відбування даного виду покарання, в зв’язку з чим до правоохоронних органів направлені матеріали для вирішення питання про притягнення до кримінальної відповідальності відповідно до статті 389 Кримінального кодексу України.

   Із заробітку осіб, засуджених до покарання у виді випраних робіт протягом 9 місяців 2022 року утримано та перераховано в дохід держави 8785 грн. 02 коп..

  Впродовж 9 місяців 2022 року по обліках Миргородського міського сектору з питань пробації пройшло 9 осіб засуджених до покарання у виді штрафу на загальну суму 83000 грн. Три засуджених особи сплатили штраф, на загальну суму 35700 грн..

  Миргородським міським сектором філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області забезпечено виконання 7 постанов про притягнення порушників до адміністративної відповідальності у виді громадських робіт. 1 осіб допустила ухилення від відбування громадських робіт, за що невідбуту частину громадських робіт замінено на штраф.

  За 9 місяців 2022 року по обліках Миргородського міського сектору з питань пробації пройшло 10 осіб, притягнутих до адміністративної відповідальності у виді суспільно корисних робіт. В рахунок погашення заборгованості по аліментах перераховано 13125 грн. 69 коп..

 З метою реалізації пенітенціарної пробації, як одного із видів пробації, впродовж трьох кварталів 2022 року працівниками Миргородського міського сектору пробації забезпечено вирішення питань підготовки до звільнення у пошуку місця проживання щодо 13 осіб.

Основне завдання уповноважених органів з питань пробації, які діють на території України - зниження рівня рецидиву злочинів і забезпечення повернення до нормального життя осіб, які перебував у конфлікті із законом.

 В своїй діяльності Миргородський міський сектор з питань пробації взаємодіє з державними, комунальними та громадськими організаціями, які допомагають підрозділу у здійсненні соціально-виховної роботи з суб’єктами пробації.

 З метою більш ефективної соціально-виховної роботи із клієнтами пробації Миргородський міський сектор з питань пробації запрошує до співпраці наполегливих, відповідальних, толерантних, ініціативних та оптимістичних особистостей для здійснення волонтерської діяльності. Волонтер пробації - фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов'язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.

  Взаємодіючи із органами пробації Ви допомагатимете особам (суб'єктам пробації), які в силу обставин, важких умов життя, умисно або із необережності вчинили правопорушення невеликої суспільної небезпечності, за які їх засуджено до покарань альтернативних позбавленню волі, або ситуація, коли на етапі підготовки досудової доповіді вирішується питання щодо міри їх відповідальності.

  Ми Вас чекаємо за адресою: м. Миргород вул. Якова Усика, 34. каб. 310, Полтавської області, 37600, Ел. адреса:pl23@probation.gov.ua, контактний телефон 099-95-88-386.

  З більш детальною інформацією про діяльність органів пробації Ви можете ознайомитися в соціальних мережах та на сайті Державної установи «Центр пробації» за посиланням www.probation.gov.ua.

Юрій Явтушенко, начальник Миргородського міського сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь