Комишнянська громада

Полтавська область, Миргородський район

Вогнівка самшитова (Cydalima perspectalis)

Дата: 28.03.2025 09:09
Кількість переглядів: 19

Фото без опису

   Вогнівка самшитова (Cydalima perspectalis) - далекосхідний різновид метеликів із сімейства вогнівок-трав'янок. Батьківщина цього шкідника – країни Східної Азії – Японія, Китай, Тайвань, Корея, Індія. Однак з 2006 року шкідник зустрічається і в Європі. Вперше самшитову вогнівку виявили в Німеччині, але потім вона почала швидко поширюватися по Європі і була занесена в список особливо небезпечних видів шкідників в Європі.Зараз цей вид зустрічається в таких країнах, як Німеччина, Угорщина, Румунія, Туреччина, Швейцарія, Нідерланди, Франція, Росія, Грузія, Україна, Словаччина, Бельгія, і став екологічною проблемою, особливо для насаджень самшиту, оскільки може за один сезон повністю знищити його посадки. Першим і основним джерелом живлення Самшитової вогнівки є листя і кора самшиту. Пошкодження чагарнику відбувається через те, що личинки харчуються переважно листям, а часто й корою рослини. Заражені рослини спотворюються через втрату листя, яке поїдають личинки. Молодші гусениці харчуються лише нижньою поверхнею листя. Дорослі особини живляться вже верхньою частиною листової поверхні і скелетують листя, залишаючи незайманими лише середні жилки, а іноді і зовнішній край. На заражених рослинах також помітне павутиння, яке в'ють личинки. Листочки починають жовтіти та всихати.

Фото без опису

   Буксус може пережити атаку шкідника доти, доки гусениці не почнуть поїдати кору на основних стеблах. Як тільки личинки добираються до стебел, Самшит втрачає здатність отримувати необхідні поживні речовини та воду, стаючи більш сприйнятливими до грибкових та бактеріальних інфекцій. Запущена рослина швидше за все загине. Самшитовий метелик відкладає близько 100 яєць на нижній бік листя чагарника.Самшитова вогнівка може вижити в районах, де мінімальна зимова температура становить близько -30°С. Зимує в личинковій стадії в шовковистому коконі між листям господаря. Розповсюдження Самшитової вогнівки досить швидке – за два роки цей шкідник може збільшити свій ареал до 400 км.

  При виявленні шкідника варто негайно вжити активних дій. Пам'ятайте, Самшитова вогнівка за короткий час (протягом кількох днів) знищить більшість листя чагарника. У наших регіонах цей шкідник не має природних ворогів. Гусениць не їдять навіть птахи та інші комахи, тому що вони містять у своєму організмі токсини. Найефективнішим засобом боротьби з Самшитовою вогнівкою є препарати – інсектициди. Багато хто з них досить добре знищує цього нового для наших регіонів шкідника. Перелічимо найдієвіші хімічні препарати: Енжіо;Актелік;Децис профі;Проклейм та ін. Висока ефективність відмічається від поєднання препаратів Імексаб™ + Бацитоксин по 10 г/10 л води..

  Ефективність роботи препаратів на наступний день після обробки.

Державний фітосанітарний інспектор

Головного управління

Держпродспоживслужби в Полтавській області С. Надтока


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь